יום ראשון, 14 באוקטובר 2012

נצחון הרוח

הכותרת מרמזת על מאבק הירואי בין גוף תשוש שרק רוצה לעצור ונפש חזקה שרוצה להמשיך ובסופו של דבר הרוח מנצחת ומושכת את הגיבור בכוחותיו האחרונים לקו הסיום.
אז זהו, שלא.
הרוח, היא רוח צפונית של כמה עשרות קמ"שים שנמדדה אתמול לאורך החוף בחיפה, והיא אכן ניצחה את הגוף. הגוף שלי.

למרות שאני עוסק בטריאתלונים כבר למעלה מ 4 שנים. טריאתלון חיפה היה רק הטריאתלון האולימפי השלישי שלי (למעשה הוא היה הרביעי, אבל את טריאתלון ת"א שהוא טריאתלון עם דרפטינג אני לא סופר).
באולימפי הראשון - עמק הירדן 2009 - שחיתי איום ונורא, רכבתי סביר, ורצתי לא רע. סיימתי ב 2:58.
באולימפי השני - גן שמואל 2011 - שחיתי מעולה, רכבתי איום ונורא, ורצתי טוב. סיימתי 2:46.
לחיפה אתמול הגעתי בכושר רכיבה  הטוב ביותר שלי עד כה, כושר שחיה סביר, וכושר ריצה נמוך.
תקוותי לתוצאה נמוגו כשגיליתי יומיים לפני התחרות שהוסיפו עוד 5 ק"מ ברכיבה, ועוד 1.2 בריצה (שעל המסלול התבררו כ 1.65...)
טסט 1000 מ' שחיה שעשיתי ביום שלישי העיד שהמצב טוב יותר ממה שחשבתי והגעתי לטריאתלון מעודד.
יצאתי מהמים מהר מאד, אחרי פחות מ 25 דקות.
הפעם השקעתי ושמתי גרביים בהחלפה אז שם אולי עקפו אותי כמה מתחרים.
יצאתי לרכיבה עם רוח גב חזקה. ידעתי שזה אומר רוח פנים בחזור אבל עובדים עם מה שיש, אז עבדתי חזק בהלוך (מני ביקש לעשות נגטיב ספליט - לא על המסלול הזה...). כנראה שעבדתי טוב כי במשך 30 דקות של רכיבה רק עקפתי מתחרים ואף אחד לא עקף אותי (אני רגיל לצאת מהר מהמים ואז להעקף ברכיבה). אח"כ עקפו אותי כמה מתחרי אולימפי אבל שמרתי אותם קרוב בטווח ראיה עד הסיבוב.
בסיבוב כצפוי רוח פנים, והמהירות ירדה אבל הצלחתי לשמור אותה מעל 30 קמ"ש. בשלב הזה גם הרגשתי את השרירים כואבים. 5 ק"מ לסיום רוח הפנים מתחזקת ואני יורד מהאירובר לדרופים בשביל לשמור על יציבות. המהירות יורדת דרסטית ומתקרבת ל 20 קמ"ש והתחת כואב מאד אבל אני ממשיך ללחוץ.
יורד מהאופניים ולא מרגיש את כפות הרגליים. 2 הישבנים כואבים וגם זוקפי הגב. התחושה חוזרת לכפות הרגליים תוך כמה צעדים ואני מתחיל לשייט בקצב 4:30. ההלוך בעליה והמהירות יורדת אט אט, כנראה שרכיבה נגד הרוח גם גבתה מחיר כי אין לי כוח להגביר. אני כבר מגיע לקצב 5:30... אני אומר לעצמי שלפחות החזור בירידה, אולי פה יהיה נגטיב ספליט (פחחחח). מסתובב סוף סוף ומקבל את כל הרוח לפנים. בשלב הזה רק רציתי שהריצה הזו תיגמר. לא היה לי כוח להלחם ברוח הזו. רק רציתי לסיים וללכת לישון. הריצה מתקרבת לעיתים לקצב 6:00 והיא לא מסתיימת. 11.65 ק"מ הגרמין מדד מהיציאה משטח ההחלפה עד לשער הסיום. במה חטאנו?! עוצר את השעון על 3:00:22. לא יהיה פה שיא אישי אבל בהתחשב במרחקים ובתנאים, אימון לא רע בכלל.
מקום 43 מתוך 111.
מקום 8 מתוך 19 בקטגוריה.
שחיה+החלפה - מקום 48
אופניים - מקום 36
ריצה + החלפה - מקום 46

יש על מה לעבוד.

תגובה 1: